MovementTouch z. s.

Účelem spolku je podpora kreativních přístupů a řešení v oblasti umění a využití nových technologií; podpora vzniku představení, instalací a dalších kulturních akcí pro veřejnost; vzdělávání pro děti a dospělé a rozvoj spolupráce v oblasti umění na místní a mezinárodní úrovni.

Více info o zapsaném spolku ZDE

Jana Bitterová

je taneční umělkyně – choreografka, performerka, improvizátorka a pedagožka tvořivého pohybu. Jana je zakladatelkou a předsedkyní MovementTouch z. s.

Nejnovější představení

COLLECTRON

Collectron propojil v sobotu 17.7.2021 návštěvníky Festival KoresponDance na Zámek Žďár nad Sázavou a obyvatele komunity Pata Rat v Cluj-Napoca v Rumunsku. Událost umožnila nečekaná taneční setkání různorodých obyvatelů planety, kteří jsou jinak rozděleni vzdáleností i sociálním kontextem.
Collectron je imaginární zařízení nacházející se na okraji světa, který fyzicky obýváme. Je to kruhové divadlo bez hmotné substance, inspirované tradicí starodávných amfiteátrů či Shakespearovým Globem.
———————————
Autor a technické řešení: Studio Biscoe
Spoluautorka: Jana Bitterová
Ve spolupráci s performerkou: Eva Urbanová
Koprodukce: Institut umění – Divadelní ústav
Rumunský partner: Fundatia Altart
Podpořeno: Create to Connect – Create to Impact European project
———————————
Live stream 17. července 2021:

OPRAVDOVÍ

Multimediální představení, které spojuje dění ve dvou městech do jednoho diváckého zážitku.

– Bitterová, Biscoe, George De Decker, Šťávová-Ratajová, Zotov-Mikshin –

Kdo je ve světě obývaném přítomnými, vzdálenými i virtuálními aktéry tím Opravdovým?

24. října 2019: Ponec, Praha & K3, Olomouc
31. října 2019: DIOD, Jihlava & Moving Station, Plzeň

A SHORT JOURNEY INTO FOLDED SPACE

Networked Performance, které propojilo tanečníky v Muzeu současného umění (MACBA) v Barceloně a v International Convention Centre (ICC) v Birminghamu, u příležitosti zahájení konference Digifest v Birminghamu 12.3.2019.

– Jana Bitterová, Ian Biscoe, Anthony Fiumara, Erica Mulkern, Maitane Sarralde Ussia, Bruno Ramri, Laia Mora, Paula Carmona Jimenez, Margherita Bergamo –